EN
сите категории
EN

Вести

Sinocare основаше заедничко вложување со EOFlow и се претплати за своите акции за приватни пласмани

Време:-2021 10 26- Посети: 28

[окт 26th, 2021] (Чангша, Кина) – Sinocare Inc.[San Nuo Sheng Wu, SHE: 300298], Сан го објави денеска ќе основа друштво за заедничко вложување „SINOFLOW Co., Ltd“. со EOFlow Co., Ltd. (EOFlow, KOSDAQ: 294090), снабдувач на решенија за испорака на лекови што се носат во Јужна Кореја, за да го истражи својот бизнис во системот за испорака на инсулинска пумпа.

     Според Sinocare, компанијата за заедничко вложување ќе произведува и дистрибуира инсулинска пумпа за носење, за еднократна употреба „EOPatch“ во регионот на Голема Кина (Кина, Специјален административен регион Хонг Конг, Специјален административен регион Макао и Тајван). EOPatch на EOFlow е првата корејска (и втора во светот) инсулинска пумпа без цевки, погодна за носење и за еднократна употреба. Овозможува континуирана субкутана инсулинска инфузија (CSII) за дијабетес тип 1 и 2 зависен од инсулин.

     „Sinocare ќе инвестира околу 50 милиони јени во EOFlow за да стане акционер на котираната компанија, а како поврат, EOFlow ќе придонесе 36 милиони јени во друштвото за заедничко вложување со вкупна инвестиција од 90 милиони“. - изјави Синокаре.

Според основачот, претседател на одборот и извршен директор на Sinocare, Ли Шаобо, „Многу ни е драго што го имаме Eoflow како долгорочен партнер, EOFlow ја има истата визија како и Sinocare, да се посвети на иновативни и висококвалитетни решенија за пациенти со хронични болест и да биде водечка компанија во глобалната индустрија за медицински уреди“.

     Извршниот директор г-дин Ли Шаобо коментира: „Комбинацијата на CGMS развиена од Sinocare и паметниот систем за носење инсулинска пумпа развиен од EOFlow заеднички ќе обезбеди иновативни и систематски паметни медицински решенија за пациентите со дијабетес во Кина, што ќе биде инспиративна и ќе го промени животот. силно го подобрува квалитетот на секојдневниот живот на луѓето со дијабетес во наредните години“.

     Според основачот на EOFlow, Џеси Џ. Ким, „Компанијата за заедничко вложување формирана од EOFlow и Sinocare ни дава одлична можност да ги покажеме терапевтските придобивки што произлегуваат од извонредните перформанси на EOPatch на поголемиот кинески пазар, каде што популацијата на дијабетес е многу голема. , а сепак, инсулинските пумпи за еднократна употреба не се достапни“. Извршниот директор Џеси Џ. Ким додаде: „Исто така, влегувањето на кинескиот пазар каде јасно постои висок потенцијал за раст е значаен следен чекор, од неговиот неодамнешен влез на европскиот пазар, во забрзувањето на влезот на EOFlow на глобалниот пазар“.

За Синокер

     Sinocare се состои од Sinocare, Inc., Trividia Health Inc., Polymer Technology Systems, Inc. и нејзините филијали. Sinocare, Inc., Основана во 2002 година, со седиште во Чангша, Кина. Посветени на користење на истражување и развој, производство и продажба на производи за брзо откривање на хронични болести на високотехнолошки претпријатија. Преку континуирани иновации, компанијата ја спроведува својата стратешка визија да стане глобален експерт за откривање дијабетес и експерт за управување со здравјето на хроничен дијабетес.

За повеќе информации, посетете го Sinocare на https://www.sinocareинтерлcom /.

За EOFLOW

     EOFlow Co., Ltd. обезбедува решенија за испорака на лекови со електрохемиска технологија. Компанијата е основана од Џеси Џеј Ким на 27 септември 2011 година, а седиштето е во Сеонгнам-си, Јужна Кореја. EOFlow верува дека технологијата може да помогне да се подобри квалитетот на животот, особено на оние кои живеат со хронични болести или хендикеп. Со својата неодамна лансирана инсулинска пумпа за носење „EOPatch“ во Кореја и во Европа, EOFlow ја предводи промената на парадигмата во испораката на инсулин. EOPatch е инсулинска пумпа за еднократна употреба, која се користи за континуирано доставување на инсулин во контролата на гликозата во крвта. Обезбедува напредни функции за подобрување на квалитетот на животот (QoL) на корисниците на инсулин, како што се: ▲ Безжичен/без цевки ▲ Мал и лесен дизајн ▲ Водоотпорен ▲ Долго време на абење (3.5 дена) за да се овозможи усогласеност двапати неделно ▲ Опции за апликација за паметен телефон. EOPatch има добиено MFDS сертификат за корејскиот пазар и CE ознака за европскиот пазар. 

За повеќе информации, посетете го EOFlow на http://www.eoflow.com