EN
сите категории
EN

Вести

Тимот на Sinocare присуствува на CMEF во 2021 година

Време:-2021 05 13- Посети: 63

Changsha Sinocare Inc учествува на CMEF 2021 во Шангај помеѓу 13 годиниth Мај 2021 година 16 ~th Мај 2021.

800-1

CMEF е добро позната и најголема посетена водечка изложба и конференција во лабораторија и дијагностика ширум светот, овој годишен лабораториски состанок беше привлечен од над 600 изложувачи и повеќе од 25,000 XNUMX присутни.

Sinocare има 19-годишно искуство меѓу R&D, производство и продажба на систем за следење на гликоза во крвта. Особено, во текот на овие две години, нашите производи PCH 100 (Portable HbA1c Analyzer), iCARE-2100 (Portable Automatic multi-function Analyzer.) Беа објавени на меѓународниот пазар една по друга, Sinocare стигнува постепено до меѓународната POCT корпорација.

800-2

Синокер отвори нов влез во целиот курс за управување со дијабетес, обезбедувајќи производи со врвен квалитет и најдобра услуга е наш основен и континуиран принцип.