EN
Të gjitha kategoritë
EN

Sfikmomanometër-BSX516

Çaktivizo automatikisht

Kujtesa e dy përdoruesve

Metoda oscilometrike

Përmbledhje

Sistemi i monitorimit të presionit të gjakut BSX516 është menduar vetëm për përdorim të jashtëm dhe zbatohet gjerësisht në monitorimin e presionit të gjakut dhe rrahjeve të zemrës. Po përdor metodën e matjes oscilometrike.

516

未 标题 -1


Specifikim
ModelBSX516
Circumference Pranga22cm-32cm (5 ±)
kujtim2 * 99 grupe memorie (përdorues të dyfishtë)
materialEkran dixhital ABS + LCD
Gama e matjevePresioni i gjakut 0-299mmHg
Pulsi 40-180 rrahje / min
Modaliteti i matjesMetoda oscilometrike
Burimi i energjisëI brendshëm-DC 6V (4 * AA) / I jashtëm-DC 6V 0.6A
Matja vargPresioni: 0-280 mmHg
Pulsi: 40-199 / minutë
SaktësiPresioni i gjakut: ± 3 mmHg
Pulsi: ± 5% e leximit 
Gjendja e punësTemperatura :: 5 ℃ -40 
Lagështia: 15% 85% RH
Moti i presionit: 80Kpa-106Kpa
Gjendja e magazinimit dhe transportitTemperatura :: -20 ℃ në 65 
Lagështia: ≤93% RH
Moti i presionit: 70Kpa-106KpaNA KONTAKTONI